Home WODA KWAŚNA

Charakterystyczne właściwości jonizowanej wody kwaśnej

 

Możemy łatwo ją uzyskać poprzez odpowiednie ustawienie parametrów urządzenia Aquarion. Zastosowanie jej zewnętrznie na skórę daje korzystne efekty. Jonizowana woda kwaśna  jest znakomita dla osób, cierpiących z powodu grzybicy stóp i paznokci (mocz codziennie stopy w jonizowanej wodzie kwaśnej przez 30 minut). W Japonii stosuje się ją w leczeniu oparzeń skóry i ran, od momentu kiedy uświadomiono sobie, iż ludzie znacznie szybciej powracają do zdrowia po używaniu takiej wody.

 

Jonizowana woda kwaśna odblokowuje zatkany nos podczas grypy lub przeziębienia, może także w znaczący sposób zmniejszyć podrażnienia błony śluzowej w przypadku alergii na pyłki kwiatowe. Jest również doskonała dla kobiet do higieny intymnej.

 

Z drugiej strony nie wolno pić tego rodzaju wody, gdyż podczas jonizacji ujemnie naładowane substancje, chlor, azotyny, itd. są „składane" w dodatniej elektrodzie (tzn. przechodzą do roztworu kwaśnego). Jony te są szkodliwe dla naszego organizmu.

 

Kwaśną wodę można także zastosować w gospodarstwie domowym, dezynfekując powierzchnie bez użycia substancji chemicznych.