Home WODA ALKALICZNA

Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym już w ciągu 1 minuty od spożycia...

Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym już w ciągu 1 minuty od spożycia, co może poprawić zdolność koncentracji i myślenia. Woda jonizowana zasadniczo różni się od tradycyjnej wody.

Cząsteczki wody wzajemnie wiążą się; takie związane molekuły są nazywane klasterami. W wodzie tradycyjnej klaster tworzy 12-18 molekuł, które są zbyt duże, by komórka mogła je bezpośrednio wchłaniać. Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wody. Woda jonizowana posiada klastery heksagonalne - oznacza to, ze klaster składa się tylko z 6 molekuł. Taka woda może łatwiej przedostać się do komórek. Jest to jeden z powodów, dlaczego nazywana jest woda mikroklasterową czy mikrowodą. W ten sposób zdolność nawodnienia organizmu może być sześciokrotnie większa. Oczywiście, zwiększa się również zdolność rozpuszczania, tak wiec w wyniku picia wody jonizowanej poprawia się również skuteczność metabolizmu.

Jedna z głównych przyczyn chorób i starzenia się jest przewlekły niedobór wody, tzn. odwodnienie. Jeśli komórki są stale odwodnione, słabną. Ponieważ nie pijemy wystarczających ilości czystej wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i łatwo zapadamy na choroby.

 


Podczas picia wody jonizowanej powstaje środowisko pełne ujemnych jonów (podobnie jak na wybrzeżu czy w wodospadzie), które znane jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm. W takim przypadku nasz system obronny jest pobudzany i wzmacniany, w efekcie rzadziej chorujemy, osiągamy maksymalny poziom energetyczny. Wzmocnieniu ulegają procesy eliminacji, łagodnieją dolegliwości bólowe i możemy zaobserwować silną regenerację organizmu.

W zasadzie proces starzenia się jest nieprzerwaną intoksykacją wywołaną kwaśnymi produktami przemiany materii i związanym z tym uogólnionym stanem uszkodzeń i niedoborów. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neutralizacji kwaśnych produktów.

Zgodnie z wynikami badan naukowych, ujemne jony zwiększają zdolność komórek do wiązania tlenu. Lepszy dostęp tlenu do komórek jest ważny dla zachowania naszego zdrowia, ponieważ wspiera eliminacje toksyn, produkcję zdrowych komórek krwi i zmniejsza skutki zakwaszenia. Stosując alkaliczna wodę jonizowaną najłatwiej możemy chronić się przed atakiem wolnych rodników, ponieważ ładunek jonów hydroksylowych neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników.


Udowodniono w sposób naukowy, ze niszczący wpływ wolnych rodników prowadzi do rozwoju wielu chorób: raka, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, ale warto pamiętać, że również znamiona i piegi są efektem obecności wolnych rodników. Możemy uniknąć tych chorób prowadząc właściwy styl życia i stosując suplementy diety.


W zdrowych komórkach toksyczny wpływ wolnych rodników jest neutralizowany przez antyoksydanty. Ponieważ w alkalicznej wodzie jonizowanej tlen wiąże tylko 1 wodór, pozostaje jeden wolny ładunek ujemny (-). Umożliwia to wiązanie wolnych rodników (które mają niedobór ładunku) w organizmie i spowalnia lub eliminuje ich zdolność reakcji. W ten sposób zatrzymuje niszczący proces degradacji i substancje chemiczne staja się mniej szkodliwe!

Tak więc alkaliczna woda posiada właściwości redukujące, eliminuje wolne rodniki z organizmu.
Jeśli np. we krwi znajduje się duża ilość wolnych rodników, dochodzi do licznych zmian właściwości erytrocytów, nawet ich kształtu.
Krwinki stają się podobne do ostro zakończonych kolców, łatwo aglutynują („tworzą stos monet”). Udowodniono, że już po 20 minutach od spożycia alkalicznej wody jonizowanej, komórki te z powrotem przybierają swój pierwotny kształt.
Poprzez picie wody alkalicznej możemy przerwać czy nawet odwrócić proces zakwaszania naszego organizmu. Większość spożywanego przez nas pożywienia posiada właściwości zakwaszające. Na to nakłada się równie negatywny wpływ sztucznych dodatków żywnościowych i leków. Wszystko to prowadzi do zakwaszenia naszego organizmu i rozwoju poważnych problemów: alergii, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, bólów stawów, nadciśnienia, problemów z nerkami, itd. A zatem, alkaliczna woda jonizowana świetnie alkalizuje organizm; pomaga zdrowo zarządzać równowagą kwasowo-zasadową naszego organizmu.

Zaleca się picie wody alkalicznej w przypadku:

•nadkwaśności żołądka
•przewlekłej biegunki
•zaburzeń trawienia
•nieprawidłowych procesów fermentacyjnych w żołądku i jelitach (wzdęcia, brzydki oddech)


Picie alkalicznej wody jonizowanej, którą otrzymujemy z urządzenia oczyszczającego i jonizującego wodę – jest niezwykle istotnym i skutecznym sposobem na odfiltrowanie dioksyn oraz innych substancji chemicznych, mających negatywny wpływ na stan naszego zdrowia i środowiska.

Ze względu na stały proces powstawania wolnych rodników w komórkach, alkaliczna woda jonizowana jest najlepszym sposobem oczyszczania.

Osoby cierpiące na zaparcia powinny pić zdecydowanie dużo wody alkalicznej. Początkowo picie alkalicznej wody jonizowanej może nieznacznie nasilić dolegliwości, ale stopniowo (w ciągu około miesiąca) doprowadzi do poprawy – stolce stają się jaśniejsze, bardziej żółtawe i prawie bezwonne.


Chlor, stosowany do dezynfekcji wody pitnej i niszczenia zarazków, zabija również ważną,przyjazną florę żyjącą w naszych jelitach. Natomiast szkodliwe, patogenne bakterie, wirusy i grzyby z czasem stają się bardziej oporne na działanie chloru, w rezultacie bardzo łatwo tłumią korzystną, pożyteczną florę. Najłatwiej dostrzegalnym znakiem tego zjawiska są stolce o nieprzyjemnym zapachu. Natomiast stolce osób pijących alkaliczną wodę jonizowaną stają się prawie bezwonne. Można to osiągnąć poprzez regularne picie alkalicznej wody przez okres co najmniej miesiąca. „Zdrowe” stolce rzeczywiście nie pachną tak intensywnie. Oznacza to, że flora jelitowa jest idealna, zrównoważona, w dobrym stanie (stolec dokładnie przypomina zapach stolca dzieci karmionych w 100% pokarmem matki).

Jeśli porównamy zawartość chloru w wodzie z kranu, mineralnej i alkalicznej wodzie jonizowanej, wyniki mówią same za siebie: urządzenie obniża stężenie chloru z 2,0 ppm/l do wartości 0,2-0,4 ppm/l, jednocześnie pozostawiając w oczyszczonej, alkalizowanej wodzie wystarczające ilości niezwykle ważnych składników.

Kiedy alkaliczna woda jonizowana jest najskuteczniejsza?


Rano, kiedy pijemy pierwszą dawkę. Przez całą noc zachodzi proces pocenia, rano zwykle budzimy się, by oddać mocz i dlatego o tej porze nasza krew jest najbardziej zagęszczona. A zatem, po obudzeniu zaleca się wypicie przynajmniej 0,5 l wody. Następnie w ciągu 1 minuty zmniejsza się gęstość krwi.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do spożywania alkalicznej wody jonizowanej?


Nie zaleca się popijania leków alkaliczną wodą jonizowaną, lecz po upływie godziny można już ją spożywać. Nie oznacza to, że alkaliczna woda jonizowana ma działania niepożądane, tylko że może obniżać działanie leków przeciwnadciśnieniowych (sama natomiast
może doskonale normalizować podwyższone wartości ciśnienia tętniczego, nawet bez przyjmowania leków).

Wpływ alkalicznej wody jonizowanej na menstruację

W wyniku systematycznego picia alkalicznej wody jonizowanej, podczas menstruacji z wewnętrznej ściany narządów rodnych kobiet są początkowo usuwane czarne skrzepy, a następnie świeża (oczyszczona) krew. Podobna treść może również odkładać się u kobiet po menopauzie, a ponieważ jest usuwana w ten sam sposób, wiele kobiet sądzi, że zaczęły ponownie miesiączkować.
Ogólnie można powiedzieć, że alkaliczna woda jonizowana to idealny sposób na oczyszczenie każdego miejsca w organizmie. Ten rodzaj wody jest w stanie przepfukać nasze narządy od wewnątrz i usunąć zmagazynowane szkodliwe substancje.

Dzienna ilość wypijanej wody

Dziennie należy wypijać przynajmniej 2 litry wody alkalicznej. Nie powinieneś oczekiwać żadnych istotnych zmian stanu zdrowia, jeżeli wypijasz mniej niż 2 litry alkalicznej wody jonizowanej dziennie, jak widzieliśmy w tabeli, osoba wydala dziennie około 2,5 litra wody dziennie (mocz, para, pot, itd.), dlatego dla większości osób picie 2 litrów dziennie nie jest problemem.
Picie zbyt małych ilości wody, z obawy przed nadmiernym poceniem lub częstą wizytą w toalecie, to bardzo zły i szkodliwy nawyk niektórych osób. Nasz organizm stale potrzebuje dostaw świeżej wody w celu samooczyszczania, do „wewnętrznego przepłukiwania”. W tym przypadku pot jest bozwonny.


Alkaliczna woda jonizowana w zasadniczy sposób różni się od wody z kranu czy mineralnej, ponieważ w znacznie mniejszym stopniu obciąża organizm osmozą. Jej wchłanianie rozpoczyna się w ciągu minuty od wypicia, a po 30 minutach zaczyna się oddawanie moczu. W wielu przypadkach wydalamy więcej moczu, niż wypitej przez nas wody. Z tego powodu możemy początkowo częściej chodzić do toalety. Jednak wkrótce funkcje organizmu „dostosowują się” i wraz z oczyszczaniem przerwy pomiędzy oddawaniem moczu stają się dłuższe.

Istnieje możliwość wyboru zakresu poziomu jonizacji wody alkalicznej od 1-4.

1. Woda o pH 7,5 – pH 8,5 – stosowanie tego poziomu zalecane jest podczas okresu początkowego (4-7 dni), w celu przyzwyczajenia organizmu do zwiększonego pH.

2. Woda o pH 8,0 – pH 9,0 – zalecana podczas okresu przejściowego przez 3-4 dni.

3. Woda o pH 8,5 – pH 9,5 – najczęściej stosowany poziom wody używanej do picia (dla regularnych użytkowników, idealna do herbaty, kawy lub gotowania zup).

4. Woda o pH 9,5 – pH 10,0 – zalecana tylko do gotowania.