Home POZIOMY JONIZACJI

Na panelu sterującym urządzenia Aquarion sami możemy ustalić kwasowość, bądź też alkaliczność wody i wykorzystać ją do różnych celów. Kolor tła oświetlenia zmienia się w zależności od trybu obsługi. Urządzenie Aquarion „pamięta" pH ostatnio używanej wody i podczas ponownego uruchomienia urządzenia będzie wytwarzać te same parametry. Na wyświetlaczu wskaźnik czytnika pH zaświeci się na niebiesko - jeśli wytwarzamy wodę alkaliczną lub na pomarańczowo - jeśli urządzenie wytwarza roztwór kwaśny.

 

WODA ALKALICZNA


Poziom 1
Lekko alkaliczna

pH 7,5 - pH 8,5 

Stosowanie tego poziomu zalecane jest podczas okresu początkowego (4-7 dni), w celu przyzwyczajenia organizmu do zwiększonego pH.

Poziom 2
Umiarkowanie alkaliczna

pH 8 - pH 9
Zalecana podczas okresu przejściowego przez 3-4 dni.


Poziom 3
Średnio alkaliczna

pH 8,5 - pH 9,5

Najczęściej używany poziom alkaliczności - do herbaty, kawy i innych gorących napojów. Doskonała  do gotowania.


Poziom 4
Silnie alkaliczna

pH 9,5 - pH 10 +

Najwyższej klasy woda alkaliczna. Zalecana do picia wyłącznie przy stosowaniu intensywnej kuracji oczyszczającej lub choroby. Taka woda posiada bardzo silny wpływ oczyszczający na nasz organizm. Zalecana do gotowania warzyw i zup ponieważ eliminuje gorzki smak i lepiej wydobywa naturalny kolor warzyw.
WODA KWAŚNA


Poziom 1
Lekko kwaśna

pH 6,5 - pH 5,5

Wyśmienita do higieny jamy ustnej.

Poziom 2
Umiarkowanie kwaśna

pH 6 - 5,5 pH

Do pielęgnacji skóry i mycia ciała.


Poziom 3
Średnio kwaśna

pH 5,5 - pH 5

Do zastosowań domowych i czyszczenia chemicznego.


Poziom 4
Wysoce kwaśna

pH 5 i poniżej

Do sterylizacji. Idealna do mycia owoców i warzyw.

 

 

 

Charakterystyczne właściwości jonizowanej wody kwaśnej:


Zastosowanie jej zewnętrznie na skórę daje korzystne efekty. Woda ta jest znakomita dla osób, cierpiących z powodu grzybicy stóp i paznokci (mocz codziennie stopy w jonizowanej wodzie kwaśnej przez 30 minut). W Japonii stosuje się ją w leczeniu oparzeń skóry i ran, od momentu kiedy uświadomiono sobie, iż ludzie znacznie szybciej powracają do zdrowia po używaniu takiej wody.


Jonizowana woda odblokowuje zatkany nos podczas grypy lub przeziębienia, może także w znaczący sposób zmniejszyć podrażnienia błony śluzowej w przypadku alergii na pyłki kwiatowe. Jest również doskonała dla kobiet do higieny intymnej.


Kwaśną wodę można także zastosować w gospodarstwie domowym, dezynfekując powierzchnie bez użycia substancji chemicznych.