Home O URZĄDZENIU

AQUARION CALIVITA,   ŻYWA WODA,   ALKALICZNA WODA JONIZOWANA


Aquarion CaliVita to filtr, urządzenie, które służy naszemu zdrowiu wytwarzając wodę alkaliczną. Ona odkwasza, odtruwa i zapobiega chorobom zwiAqarion CaliVita to filtr, urządzenie, które służy naszemu zdrowiu wytwarzając wodę alkaliczną. Ona odkwasza, odtruwa i zapobiega chorobom związanym z kwasicą metaboliczną (dna moczanowa, nadciśnienie, choroby serca, miażdżyca i wiele innych...)ązanym z kwasicą metaboliczną (dna moczanowa, nadciśnienie, choroby serca, miażdżyca i wiele innych...) 


AQUARION CALIVITA to specjalne urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody, wytwarzające jonizowaną, bogatą w tlen, pozbawioną zanieczyszczeń, metali ciężkich i toksyn wodę. Na panelu sterującym urządzenia sami możemy ustalić kwasowość, bądź też alkaliczność wody i wykorzystać ją do różnych celów. Alkaliczna woda jonizowana jest antyoksydantem, a dzięki właściwościom alkalizującym ma korzystny wpływ na nasz organizm. Wodę kwaśną można stosować wyłącznie zewnętrznie.


Żywe organizmy w 75-98% składają się z wody, która odgrywa kluczową rolę w zachowaniu zdrowia.

Z powodu ciągłego wzrostu zanieczyszczeń oraz produkcji odpadów przemysłowych, ziemskie zasoby wody kurczą się każdego dnia. Obecnie tylko 0,1 % ziemskich zasobów wodnych nadaje się do picia. Ciało człowieka o wadze 75 kg zawiera około 50 litrów wody.

Dlatego też woda jest nie tylko ważną substancją, ale także istotnym elementem niezwykle delikatnej równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Pełni również szereg innych funkcji: wspomaga absorpcję składników odżywczych, usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu stałej temperatury ciała (parowanie, pocenie się), chroni nasze najważniejsze narządy oraz reguluje w komórkach poziom elektronów i protonów.FAKTY:

 

•Do dezynfekcji wody w instalacjach wodociągowych stosuje się głównie chlor, dwutlenek chloru i ozon. Podczas dezynfekcji reagują one z mikrozanieczyszczeniami wody, tworząc szkodliwe dla zdrowia - często kancerogenne - uboczne produkty dezynfekcji.

•Rury transportujące wodę uwalniają liczne substancje do wody. Odkładający się kamień oraz korozja metalowych rur, a także ich konserwacja przy użyciu różnych środków chemicznych powodują zanieczyszczenie wody;

Wg WHO 80 % wszystkich chorób współczesnej cywilizacji ma związek z jakością wody pitnej;

•Wg raportu NIK (marzec 2002 r.) ocena stanu zaopatrzenia w wodę 20 miast liczących 200 tyś. i więcej mieszkańców ujawniła, że w ponad 2/3 kontrolowanych miast jakość wody wodociągowej dostarczonej ludności oraz woda czerpana z większości ogólnodostępnych zaworów studni publicznych, nie odpowiada wymaganiom wody pitnej.

Urządzenie AQUARION wytwarza wodę jonizowaną w wyniku wstępnej wielostopniowej filtracji wody z kranu a następnie jej elektrolizy.

W wyniku tych procesów otrzymujemy wodę alkaliczną i kwaśną o różnym poziomie pH. Większość pokarmów spożywczych, niektóre substancje dodatkowe oraz lekarstwa zmieniają wartość pH organizmu w kierunku kwaśnym, czyli zakwaszają go. W idealnej sytuacji nasz organizm jest w stanie sobie z tym poradzić, wykorzystując odpowiednie rezerwy alkaliczne. Jednak długotrwałe zakwaszenie organizmu może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Alkaliczna woda jonizowana wspaniale alkalizuje organizm i pomaga zachować prawidłową równowagę kwasowo-zasadową.


Zalety urządzenia  Aquarion

*Dokładnie oczyszcza wodę: posiada zewnętrzny filtr mechaniczny, który odfiltrowuje większe zanieczyszczenia oraz drugi wielostopniowy, wymienny filtr o średnicy 0,01 mikrona, który usuwa zanieczyszczenia, bakterie, wirusy, metale ciężkie, chlor. Przepuszcza z kolei niezbędne składniki mineralne, takie jak wapń, magnez, potas. Oprócz fazy węglowej wzbogaconej srebrem, filtr posiada także turmalin, który w naturalny sposób dodatkowo jonizuje wodę. 


*Wielostopniowa jonizacja wody (podczas elektrolizy wody, Aquarion może wytwarzać  zarówno wodę alkaliczną, jak i kwaśną o 4 różnych zakresach poziomu pH.


- Jonizowana woda alkaliczna jest wspaniałym antyoksydantem. Skutecznie alkalizuje organizm, wspomagając zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej i odwracając w ten sposób proces zakwaszania organizmu przez pewne rodzaje pożywienia, leki, itp. Wpływa również pozytywnie na nasz organizm i pobudza go do działania.
- Kwaśna woda jonizowana może być stosowana wyłącznie zewnętrznie!, np. do pielęgnacji twarzy, oczyszczania skóry. Woda o wyższym poziomie kwasowości może być używana do dezynfekcji powierzchni, a także do prac domowych (dezynfekujące działanie bez chemikaliów).


*Dzięki systemowi elektrod platynowo-tytanowych, alkaliczna woda jonizowana osiąga optymalny ujemny poziom ORP (potencjał osydoredukcyjny).


*Struktura alkalicznej wody jonizowanej ulega zmianie, co znacznie zwiększa jej absorpcję i zdolność nawadniania organizmu. W wodzie tradycyjnej cząsteczki wody tworzą klaster złożony z 12-18 molekuł. Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wody - dzięki temu klastery tworzą 6 cząsteczek, co polepsza zdolność penetracji i lepszego nawodnienia organizmu, a także zwiększa skuteczność oczyszczania komórek z ubocznych produktów przemiany materii.

*Urządzenie wytwarza wodę nasyconą tlenem, która może pomóc w zachowaniu zdrowia i jest przydatna dla każdego.

Efekty stosowania wody alkalicznej:


*zmniejsza zakwaszenie, odtruwa, zapobiega chorobom związanym z kwasicą metaboliczną (dna moczanowa, nadciśnienie, choroby serca, miażdżyca i wiele innych...
*wspomaga funkcjonowanie nerek;
*aktywuje i równoważy naturalny system ochronny organizmu;                                                   
*wspomaga funkcje trawienne;
*zmniejsza cellulit;                                                          
*właściwe jej połączenie z codzienną dietą może wspomóc proces odchudzania;
*dodaje energii;
*obniża zmęczenie;


Jonizowana woda alkaliczna jest wspaniałym antyoksydantem. Zawiera wiele hydroksylowych jonów (OH-), które wiążą wolne rodniki w naszym organizmie. Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym w ciągu jednej minuty od spożycia, co może poprawić zdolności koncentracji i myślenia. Jest to spowodowane faktem, że woda jonizowana zasadniczo różni się od tradycyjnej wody. Cząsteczki wody wzajemnie wiążą się w molekuły zwane klasterami. W wodzie tradycyjnej jest od 12-18 molekuł, zaś w wodzie jonizowanej 4-6.Wten sposób zwiększa się zdolność nawodnienia organizmu. Elektrody tytanowo-platynowe zapewniają również optymalny ujemny poziom ORP wody alkalicznej (potencjał oksydoredukcyjny - określa zdolności do oddawania i przyjmowania elektronów, czyli do wchodzenia w reakcje chemiczne powodujące utlenianie lub redukcję). Ujemny potencjał ORP umożliwia działanie antyoksydacyjne. Woda z urządzenia jest także bogata w tlen.


Efekty stosowania wody kwaśnej:

*oczyszcza i pielęgnuje skórę;
*czysta kuchnia, bez stosowania środków chemicznych;


Kwaśna woda jonizowana jest znakomita dla naszej skóry. Woda kwaśna z poziomu 1-2 może być stosowana do celów kosmetycznych, poziom 3-4 wykazuje właściwości antyseptyczne - z jej pomocą możemy dezynfekować np. powierzchnie blatów, ściereczki w kuchni, itd. Kwaśna woda jonizowana nie nadaje się do spożycia!


Urządzenie Aquarion:

*ma nowoczesny, estetyczny wygląd, z łatwością można go również zamontować na ścianie;
*jest proste w użyciu, obsłudze;
*posiada łatwo wymienialny filtr, którego stopień zużycia można na bieżąco śledzić;
*jest przyjazne dla środowiska - idealnie czysta woda, zachowana higiena w kuchni
*w komplecie instrukcja obsługi, praktyczny film montażu na DVD.


Urządzenie jest kontrolowane przez mikrokomputer, który reguluje i kieruje procesem wytwarzania wody jonizowanej. Ustala wartość pH, ciśnienie wody; posiada wbudowany własny system diagnostyczny. Można go włączyć przez proste naciśnięcie przycisku. W przypadku skoków napięcia prądu, zwarcia lub jeśli w wodzie są obecne jakieś niebezpieczne zanieczyszczenia przemysłowe (np. rtęć), komputer automatycznie wyłączy urządzenie.


Cyfrowy wyświetlacz, łatwy do odczytu wskaźnik pozwala na przybliżoną ocenę czasu wymiany filtra. Kolor tła oświetlenia zmienia się w zależności od trybu obsługi. Urządzenie „pamięta" pH ostatnio używanej wody i podczas ponownego uruchomienia będzie wytwarzać te same parametry. Na wyświetlaczu wskaźnik czytnika pH zaświeci się na niebiesko - jeśli wytwarzamy wodę alkaliczną lub na pomarańczowo - jeśli urządzenie wytwarza roztwór kwaśny.


Dzięki specjalnemu systemowi elektrod tytanowo platynowych alkaliczna woda jonizowana osiąga optymalny poziom ORP (potencja utleniania - redukcji). Alakaiczna woda jonizowana posiada ujemny ORP, co nie powoduje utleniania orgainzmu, a wręcz "przywraca" mu witalność.