Home CO TO JEST REDOX - ORP

Obecnie uważa się, że uszkodzenie molekularne wywołane przez wolne rodniki (oksydacja), może być bezpośrednią przyczyną chorób. Gdziekolwiek się pojawią, wywołują ,,korozję, rdzewienie", nawet we własnym środowisku.

Co to jest ORP?

Od wielu lat naukowcy zastanawiali się z jakiego powodu niektóre źródła na Ziemi mają własności uzdrawiające i czym one różnią się od powszechnie spotykanych wód, z których korzystamy. Dotąd nie zwracano uwagi na coś takiego jak potencjał redox w wodzie do picia. Wskaźnik redox (ORP) jest to międzynarodowa nazwa reakcji utleniająco-regeneracyjnej dla płynów, wyrażona w mV (miliwoltach) mierzona miernikiem ORP. Im niższy wskaźnik REDOX od + 200 mV do -600, czy -900 mV tym większe własności regenerujące. Im wyższy wskaźnik REDOX, czyli od + 200 mV do +400, czy też +600 mV, tym płyny są bardziej utlenione i szkodliwe dla zdrowia. Potencjał redox to informacja, jakie zdolności posiada substancja do oddawania i przyjmowania elektronów, a zatem na ile będzie ona w stanie zaspokoić żądania wolnych rodników. Poddana reakcji redox (redukcji tlenu) woda nasycona zostaje aktywnym wodorem. Efekt ? My zyskujemy skuteczne antidotum, zaś wolne rodniki tracą wszelką nadzieję na przetrwanie. Aktywny wodór to doskonały i bezlitosny antyutleniacz.

600 550 500 450 400 350 300 250 200 150 100 50  0   -50 -100 -150 -200 -300 -400 -500 -600 -700 -800

trucizna < woda szkodliwa                                                      UZDRAWIAJĄCA WODA

Rzadko możemy spotkać wodę, która nie jest utleniona, a więc posiada redox poniżej 200 mV. Wody butelkowe, tak popularne w ostatnich czasach, poza wyjątkami są wodami mocno utlenionymi. Nawet jeżeli posiadają one dopuszczalny potencjał redox przy źródle, to w procesie butelkowania i magazynowania utleniają się i w rezultacie stają się szkodliwe dla zdrowia. Nie ma znaczenia jakiej firmy butelkowaną wodę pijesz - każda jest utleniaczem i źródłem wolnych rodników! Wolne rodniki to największy wróg twojego zdrowia! To one powodują stres oksydacyjny, degenerują twoje komórki i sprawiają, że szybciej się starzejesz! Jak twierdzą naukowcy, one są również powodem ogromnej większości chorób na które cierpi ludzkość! Wolne rodniki są promotorami RAKA!

Popatrz na zardzewiałe żelazo - to jest właśnie oksydacja! Powąchaj zjełczałe masło, spójrz na zczerniałego banana, gnijące jabłko albo na twarz 80-cio letniego człowieka - to jest właśnie oksydacja! To samo dzieje się w Twoim organizmie! Pijąc wodę nie zastanawiasz się nad jej właściwościamki utleniającymi, nikt bowiem nie podaje informacji o potencjale oksydo-redukcyjnym wody! Bogata w minerały woda też jest utleniaczem!!!